Zaproszenie na III Bukowską Nocną Drogę Krzyżową
14.03.2019

Jeżeli to czytasz i dotarłeś do tego zaproszenia, to znak, że coś poruszyło Twoje serce, coś ponagliło Cię do tego.

Nie ignoruj tego.

Teraz będzie czas na podjęcie decyzji.

Zapraszamy Cię 29 marca, byś wyruszył w nocną drogę z Jezusem ukrzyżowanym - to coś więcej niż tylko marsz, wysiłek fizyczny. To zaproszenie do zajrzenia we własne serce, rozważając w ciszy nocy, kim jest dla Ciebie Chrystus i czym jest dla Ciebie Jego ofiara. Sądzę, że pytań nosisz w sobie wiele więcej, a więc będzie to czas na poszukiwanie odpowiedzi.

Zachęcamy Cię do samodzielnego poszukiwania rozważań i niech to stanie się początkiem TWOJEJ drogi.

W tym roku mamy jednak małą sugestię dla Tych, których poruszy ta zachęta. Proponujemy dotrzeć do rozważań Ks. Dolindo Ruotolo.

Pamiętaj, że nie jest ważne, jak daleko dojdziesz w swojej drodze i ile przejdziesz kilometrów - ważne jest to, abyś zechciał wpuścić Jezusa do swego serca, byś mógł się przygotować, aby towarzyszyć Jemu w czasie Triduum Paschalnego.

droga krzyżowa

Plan na 29 marca 2019 r.

Godzina 20:00 – Msza Święta,
Po Mszy Św. ogłoszenia – szczegóły dotyczące drogi,
Około godziny 21:00 rozpoczęcie adoracji,
Modlitwa błogosławieństwa nad uczestnikami,
Po tej modlitwie sam/sama zdecydujesz, kiedy wyruszyć w drogę,
W Szewcach w godzinach 22:00 – 24:00 będzie otwarta kaplica, gdzie również będziesz mógł adorować Pana Jezusa w Tabernakulum,
W Wojnowicach w godzinach 23:30 – 1:00 będzie otwarty Kościół, tam również będzie możliwość adorowania Pana Jezusa i być może skorzystania z Sakramentu Spowiedzi.

Ważna informacja dla uczestnika!

Jest to wydarzenie osobiste, każdy uczestnik wyrusza zaproponowaną trasą samodzielnie i na własną odpowiedzialność.

Doświadczenia drogi:

„Kiedy czuwałem w Kościele oczekując na uczestników, około godziny drugiej w nocy czułem już ogromne zmęczenie, a ta noc nie należała do najcieplejszych – było minus piętnaście stopni. Wówczas jedna z uczestniczek, gdy zakończyła swoją drogę modlitwą u stóp ołtarza, wstała i podeszła do mnie mówiąc: „dziękuję, tej nocy uzyskałam odpowiedzi na pytania, których szukałam wiele lat”. Jej twarz była rozpromieniona i bardzo radosna.”

Pamiętaj !

Bezwzględnie o kamizelce odblaskowej i latarce (najlepiej „czołówce”), aby być dobrze widocznym na drodze,
Ubierz się ciepło,
Weź coś do jedzenia i picia (najlepiej herbatę w termosie),