Peregrynacja kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Bukowskiej Literackiej w parafii Sędziny.
16.07.2017

W parafii w Sędzinach odbyła się peregrynacja Cudownego Obrazu Matki Bożej Bukowskiej Literackiej. Obraz przybył w sobotę przed wieczorną mszą świętą, uroczyście przywitany przez księdza proboszcza Sławomira Pawlickiego oraz parafian. Na niedzielnej mszy świętej kustosz Sanktuarium Bukowskiego ks. Andrzej Szczepaniak opowiedział historię cudownego wizerunku oraz drogę do koronacji, która już niebawem będzie miała miejsce. Po zakończeniu mszy świętej w uroczystej procesji wokół kościoła obraz został pożegnany i udał się do kolejnej parafii. Dziękujemy księdzu proboszczowi oraz parafianom za tak uroczyste przyjęcie i modlitwę przed wizerunkiem Matki Bożej Bukowskiej. Prośmy aby wasze modlitwy przez wstawiennictwo Maryi trafiły przed tron Boży. Więcej zdjęć w naszej galerii.