Historia obrazu
MATKI BOŻEJ BUKOWSKIEJ LITERACKIEJ
KORONACJI MATKI BOŻEJ BUKOWSKIEJ LITERACKIEJ

9:00

Rozpoczęcie czuwania modlitewnego wraz z przedstawieniem historii Cudownego Obrazu - Stadion Miejski w Buku

9:15

Przywitanie przez kustosza Sanktuarium w Buku ks. proboszcza Andrzeja Szczepaniaka pieszych pielgrzymek - przed Sanktuarium
( dla pielgrzymów poczęstunek: kawa, herbata i ciasto - na terenie przy Sanktuarium )

10:30

Nabożeństwo rozpoczynające uroczystości - w Sanktuarium

11:00

Procesja z Cudownym Obrazem Matki Bożej Bukowskiej Literackiej z Sanktuarium na stadion miejski

12:00

Uroczysta Msza Święta koronacyjna pod przewodnictwem J.E. ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego Metropolity Poznańskiego. Słowo Boże wygłosi J.E. ks. Kardynał Zenon Grocholewski

14:15

Przerwa obiadowa - stadion miejski

15:00

Nabożeństwo do Matki Bożej Bukowskiej Literackiej - z świadectwami - stadion miejski

15:15

Koncert wielbienia z Maryją Królową - stadion miejski

16:00

Akt oddania parafii przez J.E. ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego Metropolity Poznańskiego.

16:15

Procesja z Cudownym Obrazem Matki Bożej Bukowskiej Literackiej z stadionu miejskiego do Sanktuarium

17:15

Zakończenie uroczystości w Sanktuarium

Relacja Koronacji w TVP 3 Poznań

W telewizji TVP3 Poznań będzie odbywała się relacjia z wydarzenia Koronacji Matki Bożej Bukowskiej Literackiej.

Program OTV Poznań można także obejrzeć w internecie na stronie http://tvpstream.vod.tvp.pl/ wybierając na dole strony link oznaczony logo TVP3 Poznań.

SANKTUARIUM/STADION MIEJSKI

SANKTUARIUM
adres: ul. Mury 30, 64-320 Buk

STADION MIEJSKI
adres: ul. Sportowa 14, 64-320 Buk

Mapa wydarzenia

Mapki

DLA PIELGRZYMUJĄCYCH
PIESZO

DLA PIELGRZYMUJĄCYCH
AUTOKARAMI, SAMOCHODAMI

MAPA ZMIAN ORGANIZACJI RUCHU
W DNIU 10.09.2017

Dla grup zorganizowanych

Dla organizatorów pieszych pielgrzymek

Zachęcamy do pieszego pielgrzymowania do Matki Bożej Bukowskiej Literackiej.
Dla wszystkich uczestników pieszych pielgrzymek na uroczystość koronacji będą zarezerwowane miejsca siedzące oraz zostaną przygotowane liczne atrakcje.
Zaplanowane są pielgrzymki do Buku z Niepruszewa, Opalenicy, Sędzin, i Wojnowic. Osoby, które chciałby dołączyć do tych grup, prosimy o kontakt z proboszczami tych parafii.

Dla grup zorganizowanych

Prosimy o kontakt organizatorów wszystkich grup na adres e-mail info@sanktuarium-buk.pl, aby zarezerwować miejsca w sektorach. W mailu zwrotnym przekażemy informację z numerem sektora, w którym dana grupa będzie miała zapewnione miejsca.

Dodatkowe

Wszystkie pytania odnośnie pielgrzymek, akredytacji dziennikarzy, stanowisk sprzedażowych lub inne zapytania prosimy kierować wyłącznie na adres e-mail: info@sanktuarium-buk.pl

Specjalny pociąg
na Koronację Matki Bożej

W związku z uroczystością koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Bukowskiej Literackiej, w dniu 10. września 2017r. Spółka Koleje Wielkopolskie uruchomi pociąg specjalny do Buku.

ROZKŁAD JAZDY

Wyjazd ze stacji POZNAŃ GŁÓWNY o godzinie 10:22
Przyjazd na stację BUK o godzinie 10:40

Pociąg powrotny
Wyjazd ze stacji BUK o godz. 16:45
Przyjazd na stację POZNAŃ GŁÓWNY o godzinie 17:03

Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja biletów specjalnych drogą elektroniczną.
W celu rezerwacji biletów należy przesłać na adres: koronacja@buk.gmina.pl zgłoszenie zawierające nastepujące dane: imię i nazwisko, adres do korespondencji (celem przesłania biletów) oraz liczbę osób.

Termin przyjmowania zgłoszeń do 15 sierpnia 2017r.

Wszystkie osoby jadące pociągiem mają zapewnione miejsca siedzące podczas uroczystości koronacji. W pociągu zostaną rozdane identyfikatory.

Szanowni Goście

Wszystkich chętnych, którzy chcą przybyć na wydarzenie prosimy o bezpłatną rejestrację oraz deklarację zakupu ciepłego posiłku.

Umożliwi to dobrą organizację techniczną, przygotowanie miejsc siedzących oraz zapewnienie bezpieczeństwa uczestników.