13.06.2021 r. - 11 Niedziela Zwykła.

1. Dziś po Mszach św. prosić będziemy o ofiary na potrzeby K.U.L. Wydz. Teologicznego w Poznaniu i szkoły Katolickie naszej Archidiecezji.
2. Dziś o g. 15:00 wyruszy pielgrzymka piesza do Wysoczki. Obchodzimy 30 rocznicę beatyfikacji bł. O. Rafała Chylińskiego. O g. 16:00 będzie tam Msza św. Zapraszamy!!!
3. W poniedziałek ks. biskup Grzegorz Balcerek udzieli sakramentu bierzmowania naszym młodym parafianom, podczas Mszy św. o 18:00. Limit miejsc w kościele zajmą bierzmowani i świadkowie. Będzie możliwość uczestniczenia we Mszy św. na zewnątrz kościoła, albo przez internet.
4. Nabożeństwa czerwcowe - codziennie - o g. 18:00.
5. Nowenna do M.B.Nieust. Pomocy - w środę i 18:30.
6. Nabożeństwo do M.B.Bukowskiej Literackiej - w czwartek po Mszy św. o 7:00 i przed Mszą św. wieczorną.
7. Rocznicę I Komunii św. obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o 10:30.
8. W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Jana Ratajczaka, kiedyś wikariusza w Buku. O godz. 12:00 odprawi Mszę św. z ok. 60 lecia kapłaństwa. Zapraszamy!
9. Archideiecezjalna Pielgrzymka mężczyzn do Tulec odbędzie się w przyszłą niedzielę. Uroczysta Msza św. tam - o godz. 12:00. Przewodniczyć będzie ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki. Zapraszamy !!!
10. Transmisje Mszy św. z naszego Sanktuarium można oglądać: wchodząc na kanał You Tube, parafia buk.
11. Maseczki w kościele są obowiązkowe. Można korzystać z dezynfekcji rąk.
12. Komunię św. można przyjmować na rękę. Przyjmujemy Ją jako pierwsi - zdejmując rękawice i maseczki - ustawiając się po prawej stronie kościoła.
13. Zapraszamy na adorację przy Jezusie - wystawionym w ciągu dnia.
14. Okazja do Sakramentu Pokuty - codziennie przed każdą Mszą św.
15. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Niedziela, Nasza Wspólnota.
16. Katecheza Przedmałżeńska - rozpocznie się naszej parafii w sobotę 19 czerwca o godz. 19:30 w Farze.
17. Pożegnaliśmy: +Jasia NOWACZYKA. Zmarły: +Ranata BADZIŃSKA, lat 53, z ul. Mickiewicza 3. Pogrzeb w poniedziałek o 13:00. Msza św. w Farze, pogrzeb na cment. św. Rocha, +Regina MIGDAŁEK, lat 85, z Wysoczki, pogrzeb w środę o 10:00. Msz ąw. w Farze, pogrzeb na cment. św. Rocha, oraz +Maria KIJEWSKA, zd. Szydłowska, kiedyś mieszkanka Buku. Pogrzeb będzie w Warszawie. Wieczny odpoczynek...
18. Podziękowanie: sołtysom wiosek, stawiającym ołtarze, druhom strażakom, pocztom sztandarowym, niosącym feretrony, paniom ze świecami, służbie liturgicznej, dziewczynkom sypiącym kwiatki i wszystkim, którzy posługiwali podczas liturgii Mszy św. i procesji w czasie oktawy „Bożego Ciała. Bóg zapłać!
19. Zapraszamy do udziału w Poznańskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę z grupą 21, która w tym roku wchodzi na Jasną Górę jako pierwsza. Z uwagi na pandemię pielgrzymka przyjmie formę sztafety. Każdego dnia inna grupa przejdzie wyznaczoną trasę. Grupa 21 będzie pielgrzymować 5, 14 i 15 lipca. 5 lipca grupa wychodzi z Buku o godz. 5:00, powrót na koniec dnia we własnym zakresie. 14 lipca o godz. 4:00 wyjazd autokaru spod Kościoła w Buku do Zajączek. Pielgrzymi proszeni są o zapisanie się na pielgrzymkę przez formularz dostępny na stronie internetowej grupy 21 i na Facebooku. Bliższe informacje u ks. Daniela Trocholepszego, przewodnika grupy.

Poniedziałek 14.06. bł. Michała Kozala.
7:00 W int. Agnieszki z ok. 40 r urodzin, z podz. za otrzymane łaski, z pr.o Boże błogosł. i opiekę Matki Bożej.
18:00 Bierzmowanie + Danutę NAJDEK – 16 r. śm.

Wtorek 15.06. bł. Jolanty.
7:00 + Andrzeja WIECZORKA – od brata Stanisława z rodz.
18:30 + Mariannę – 22 r. śm., Walentego GÓRCZAKÓW, Ignacego STRÓŻYKA
19:10 + Antoniego GOLA – od siostry Jadwigi, chrześniaka Krzysztofa z rodz., siostrzenicy Lucyny z rodz., + Jana GAWRONA – od żony i dzieci z rodzinami

Środa 16.06
7:00 + Waldemara PIERZYŃSKIEGO – od Zakładu Pogrzebowego „Gloria”
18:30 Msza św. zbiorowa za żywych

Czwartek 17.06. św. Brata Alberta Chmielowskiego.
7:00 + Waldemara PIERZYŃSKIEGO – od Krystyny i Tomasza
18:30 + Jerzego GÓRCZAKA – 1 r. śm., Krzysztofa TARGOSZA i zm. z rodz. NOWAKÓW
19:10 1. + Sławomira CICHOSZA – od Doroty Sobczyk z rodz.
2. - od córki Adrianny

Piątek 18.06
7:00 + Zdzisława JAZDOŃCZYKA – od siostry Marzeny z mężem i rodz.
15:00 ślubna: Krzysztof i Agnieszka
18:30 Msza św. zbiorowa za zmarłych

Sobota 19.06.
7:00 + Antoniego, Pelagię i Danutę REMLEIN
15:00 ślubna: Adam i Natalia
16:00 ślubna: Arkadiusz i Katarzyna
17:00 W int. małżonków Marii i Mariana z ok. 50 r ślubu
18:30 W int. Parafian

Niedziela 20.06
7:00 + Stanisława JELIŃSKIEGO i zm. z rodz. JELIŃSKICH i TOMKOWIAKÓW
9:00 + Bronisława – 24 r. śm., Jadwigę, Leona PIETRASIK, Michała, Katarzynę,
Wawrzyńca, Andrzeja PIASKOWSKICH, Helenę, Romana DYMAŁA,
Wiktora JUJKĘ, Bogdana RYCHLEWSKIEGO – 4 r. śm.
10:30 + Grzegorza ŚWIERGLA – 2 r. śm.
12:00 W int. małżonków Ewy i Wojciecha z ok. 40 r. ślubu
18:30 + Zofię, Stefana, Jerzego OSSOWSKICH, Kazimierza PRZYDANKA, Marlenę JUŹWICKĄ