25.07.2021 r. - 17 Niedziela Zwykła.

1. Dziś wspominamy św. Krzysztofa - patrona kierowców - po Mszach św. przed kościołem święcić będziemy pojazdy. Zapraszamy! Ofiary, które zbierzemy przekażemy na zakup pojazdów dla misjonarzy i jako pomoc poszkodowanym przez powódź w krajach zachodniej Europy.
2. Msze św. we wtorek o 7:00 i 18:30 będą w kościele św. Krzyża.
3. Nowenna do M.B.Nieust. Pomocy - w środę o 18:30.
4. Spotkanie Żywego Różańca - środę po Mszy św. wieczornej.
5. Nabożeństwo do M.B.Bukowskiej Literackiej - w czwartek po Mszy św. o 7:00 i przed Mszą św. wieczorną.
6. Transmisje Mszy św. z naszego Sanktuarium można oglądać: wchodząc na kanał You Tube, parafia buk.
7. Maseczki w kościele są obowiązkowe. Można korzystać z dezynfekcji rąk.
8. Komunię św. można przyjmować na rękę. Przyjmujemy Ją jako pierwsi - zdejmując rękawice i maseczki - ustawiając się po prawej stronie kościoła.
9. Okazja do Sakramentu Pokuty - codziennie przed każdą Mszą św.
10. Sakrament chrztu św. udzielamy po uzgodnieniu terminu z rodzicami dziecka.
11. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Niedziela, Nasza Wspólnota.
12. Nawiedzenie Matki Bożej w kopii Jasnogórskiego obrazu przeżywać będziemy w naszej parafii w przyszłą niedzielę - 1-go i w poniedziałek - 2 sierpnia. Powitamy w niedzielę 1 sierpnia o g. 11:30, na pl. St. Reszki. Zapraszamy wszystkich parafian. Pożegnamy w poniedziałek 2 sierpnia, po Mszy św. o 15:30. Zaplanujmy udekorowanie naszych domów. Dekoracje potrzebne do ozdobienia domów można nabywać po Mszach św. , albo w tygodniu w księgarni na pl. Przemysława. W przygotowanym folderze jest program pobytu Matki Bożej. Prosimy o zastosowanie się do proponowanych godzin czuwania modlitewnego. Kilkakrotnie Obraz Matki Bożej będzie przejeżdżał przez Buk. Prosimy foldery zabrać dla sąsiadów i przekazać, albo włożyć do skrzynki na listy. Prosimy o wyjście na trasę, także w czasie przejazdu Obrazu.
13. Będą zmiany godzin Mszy św. W tygodniu - w poniedziałek , 2-go - Msza św. wieczorna - pożegnania Obrazu M.Bożej, będzie o g. 15:30. Od wtorku 3-go, do soboty - 7-go. Wieczorna Msza św. w tych dniach będzie o godz. 16:00. Dlatego, aby wszyscy kapłani z dekanatu byli obecni na powitaniu obrazu w każdej parafii naszego dekanatu.
14. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o 18:30, poświęcone zostaną ikony z wizerunkiem M.B.Częstochowskiej, napisane przez naszych parafian.
15. Pożegnaliśmy: +Michała MAJDĘ, lat 22, z pl. Powst. Wlkp. 2. Zmarli: +Benigna RUTKOWSKA, lat 75, z os. Przyjaźni 3. Pogrzeb we wtorek o godz. 11:00. Msza św. w Farzed, pogrzeb na cment. św. Rocha, oraz +Stanisław GUDERSKI, lat 79, z ul. Boh. Bukowskich 15b. Pogrzeb w czwartek o g. 11:00, na cment św. Krzyża. Wieczny odpoczynek...

Poniedziałek 26.07. św. Joachima i Anny.
7:00 + Monikę JĘCH – od Zofii z rodz.
18:30 + Ryszarda ZIENKIEWICZA

Wtorek 27.07.
7:00 W int. Natalii z okazji imienin z podziękowaniem Panu Bogu za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo dla całej rodziny
18:30 + Genowefę KASPERSKĄ – 1r. śm.

Środa 28.07.
7:00 +Wandę FRANKIEWICZ- od córki Katarzyny z rodz.
18:30 Msza św. zbiorowa za żywych

Czwartek 29.07. św. Marty, Marii i Łazarza.
7:00 + Mieczysława SKRZYPCZAKA – od rodz. Matuszewskich
18:30 + Magdalenę i Władysława LUDKIEWICZÓW, Marię i Bronisława WAWRZYNIAKÓW i zm. z rodz.

Piątek 30.07.
7:00 + Julitę DESKA
18:30 Msza św. zbiorowa za zmarłych

Sobota 31.07. św. Ignacego z Loyoli
7:00 + Jana DZIURLA – od rodz. Szczerbowskich
18:30 + Martę i Józefa DZIĘCIOŁÓW

Niedziela 1.08. Nawiedzenie M.B. w Jasnogórskim Wizerunku.
7:00 W int. Parafian
9:00 + Stanisława SZCZĘSNEGO – od syna Wojciecha z rodz.
10:30 + Romana FRYDER – od córki Eweliny z mężem i dziećmi
12:00 + Kamila SZAŁA i zm. z rodz. - Msza św. Powitania.
18:30 + Halinę LEMAŃSKĄ – od brata Tadeusza z żoną